Online ups

iletisimOnline ups, kesintisiz güç kaynağı teknolojisinin en gelişmiş halidir. Kullanıcı uygun bütçe ortamında mutlaka online ups kullanmalıdır. Elektriksel sorunlara kesin çözümler ancak online kesintisiz güç kaynağı cihazları ile sağlanabilir.

15 kva online ups 20kva ups
15 kva online ups 20kva ups

Trifaze online ups ve monofaze online ups modellerinden hangi güç ve kaç kva kapasite bir ürüne ihtiyacınız olduğunu konusunda uzman teknik ekibimizden destek alarak çözebilirsiniz.

10 kVA Online UPS Güç kaynağı
10 kVA Online UPS Güç kaynağı

FCM Online ups sistemleri üzerinde uzmanlaşmış bir markadır. küçük bir işletmeden büyük bir fabrikaya kadar tüm online ups ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunar. Üstelik yüksek kapasiteli güç kaynağı ihtiyaçlarınızı yerli üretim sistemleri ile karşılar böylece ülkemiz ve milliservetimiz kaybetmez.

Aynı işi yapan bir çok ithal avrupa yada amerika menşeili kesintisiz güç kaynaklarına binlerce dolar ödemenize gerek yok.
Kesintisiz güç kaynağı’nın en temel görevi kesintisiz çalışmayı sağlayabilmektedir.
Ek bir çok opsiyonel özellik ile online ups maliyetinizi artırmaya çalışan ürünlere itibar etmeyiniz.

FCM’de Tüm ek opsiyonlar ihtiyaç duyduğunuz kadar size sunulmaktadır. Üstelik çok ekonomik fiyatlarla. İsteğe bağlı olarak satın alabileceğiniz bu özellikler siz seçim yaptıkça maliyetinizi arttıracaktır.

Online Ups sistemleri ile ilgili zaman zaman düzenlenen kampanya ve indirimlerden faydalanmak için bizimle iletişem geçebilirsiniz.

40 kva güç kaynağı

40kva ups- 45kva ups- 60kva ups

3 faz giriş 3 faz çıkış güç kaynağı ups
3 faz giriş 3 faz çıkış güç kaynağı ups

Şimdi sizde bir FCM Online ups edinin ve kusursuz enerjinin keyfini çıkarın.

3 FAZ giriş 1FAZ çıkış 20kva
3 FAZ giriş 1FAZ çıkış 20kva

Gücün Kesintisiz Kaynağı FCM UPS

Sistemlerimiz 0.9 PF ile çalışmaktadır. Bu sayede güç kaynağı size daha fazla watt gücü sağlamakta sizde güç kaynağı üzerinde yazan değere en yakın gücü veren kaliteli bir güç kaynağına sahip olmuş olursunuz. Online ups sistemleri bir çok farklı güç faktörü değerinde üretilmektedir. 0,6-0,7-0,8-0,9 gibi 1 değerine en yakın çıkış gücünü veren güç kaynağı en verimli ve performanslı online ups sistemi anlamına gelmektedir.

2 kva online ups güç kaynağı
2 kva online ups güç kaynağı

Online ups sistemlerinde dikkat edilmesi gereken diğer önemli bir konu akü sayısı ve amper saat değeridir. Akü sayısı fazla olan güç kaynağı sistemi daha kaliteli sinüs çıkışı üretebilir ve daha istikrarlı bir çıkış voltajı sağlayabilir. Online ups sistemi satın alırken sadece fiyat odaklı düşünülmemeli ve teknik ayrıntılarıda gözden geçirilmelidir.Sistemlerimizde verim oranı minikum %90 seviyelerinden itibaren başlamaktadır. Yüksek verimli bir güç kaynağı daha az elektriksel kayıp ve daha az elektrik maliyeti anlamına gelir.

online ups fcm
Online ups 1kva

iletisimHangi ürünün ihtiyacınız için uygun olduğu konusunda net bilgi sahibi değilseniz Firmamız bu konuda size e-mail veya telefon ile destek vermektedir.Bağlamak istediğiniz elektrikli cihazların listesini veya teknik özelliklerini bize bildirin en optimum çözümü size sunalım.

2 kva online ups

Trafolu eski teknoloji kesintisiz güç kaynakları yerine yeni nesil yüksek verimli düşük enerji tüketimine sahip trafosuz üstün güvenlik özellikleri ile donatılmış ürünler tercih ederek kendi bütçenize ve ülkemiz bütçesine katkıda bulunun. Trafosuz güç kaynakları trafolu güç kaynaklarına göre %30 a kadar daha az elektrik tüketimi sağlayabilir yük kva değerlerinde bu oran ciddi bir tüketim değeri oluşturur.

Online tip Kesintisiz güç kaynağı alırken veya line-interactive ups alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu güç faktörü konusudur.

Güç faktörü kısaca aldığınız ups’in kaç watt çıkış gücü verebildiğinin ifadesidir. Watt gücü yüksek olan ups paranızın tam gücünü verir. Ornegin 1kva online sistem bir güç kaynağı x marka üründe 700w’a eşit başka marka bir üründe 800w’a eşit olabiliyor. Fcm’nin bir çok ürünlerinde bu oran 900w seviyelerindedir. Bu sayede satınaldığınız kesintisiz güç kaynağı cihazına daha fazla elektrikli cihaz bağlayabilir yada daha az bağlayarak cihazın zorlanmadan çalışmasını sağlayabilirsiniz.

power factorindirKesintisiz güç kaynağı sistemlerimiz paralel bağlantı yapılarak güç artırımı veya yedekli çalışma özelliğine sahiptir. Örneğin kritik bir internet servis sağlayıcısı serverı düşünelim bu sistemin 1 tek güç kaynağından çalıştırılması riskler içermektedir. Olası bir arızada sistem şebeke hattına muhtaç kalacaktır bu esnadaki bir dalgalanma veya ani bir enerji kesintisinde jeneratör (varsa) devreye girene kadar sistemler kapanıp açılacak veri ve hizmet kaybı yaşanacaktır. Oysa n+1 şeklinde yedekli çalışma ile bu risk bölünebilir. örneğin 10kva bir ups paralen bağlanarak 10+10 kva şeklinde veya 10+10+10 şeklinde artırılarak risk 2 yada 3 e bölünebilir. Online ups’lerden bir tanesi arızalansa diğer 10kva hazır durumda sistemi çalıştırmaya devam edecektir. ikincisi arızalansa 3. online ups sisteme enerji vermeye devam edecektir. Bu kombinasyon sayısı artırılarak risk bölünmeye devam edebilir.

Bu bağlantı haricinde bir de kaskat bağlantı da demode olsa da bir seçenek olarak elimizde bulunabilir. Sistem seri yedeklemeli olarak bağlantıyı tanımalar. Bir güç kaynağının çıkışından diğer güç kaynağının bypass hattını besleyerek çalışmaktadır. Bu durumda önde çalışan güç kaynağı arızalandığında halihazırda yükü ve birincil güç kaynağını besleyen asıl güç kaynağı çıkış vermeye devam eder bu bağlantının bazı handikapları vardır. Birincil güç kaynağının çıkış devresi veya elektronik kart besleme devresi yada tristör devresi gibi bypass aktarma hatlarında yaşabilecek bir arıza durumunda enerji yedek beslemeyi yapan güç kaynağı çalışsa bile yüke aktarılamaz bu durumda hat enerjisiz kalır.

google-reklam-1

Online kesintisiz güç kaynağı sistemlerinin kullanımı kritik yüklerinizin korunması açısından önemlidir. Eski teknoloji roleli anahtarlama yapan ve şehir enerjisi varken şehir enerjisini veren elektrik kesildiği zaman devreye giren line-interactive sistemler ekonomik fiyatları ve tanım olarak kesintisiz güç kaynağı olarak lanse edilsede aslen kesintili olarak çalışmaktadır. Bir çok kullanıcı bunun farkında olmadan ürünleri satın alıyor. Bir çok bilgisayar line-interactive ups sistemindeki milisaniye zamanda yaşanan kesintiyi hissetmese bile bir çok yeni nesil elektrikli elektronik cihazlar bu durumu hissederek enerji kesintilerinde resetlenebiliyor.

wbasliksiz-1 img-20141129-wa0002

Online ups cihazlarının en önemli özelliklerinden bir tanesi de tam sinüsodial elektrik çıkışı veriyor olmasıdır. Bu sayede motorlu tüm cihazları kapasitesi ölçüsünde çalıştırabilir. Asenkron veya servo sistem motorlara sahip tüm motorlu elektrikli cihazlar sinüs eğrisinde bir voltaj ile sağlıklı çalışabilmektedir. Asenkron motorlarda kalkış akımı (demeraj) 6-7 katına kadar oluşabilir servo motorlarda bu kalkış akımı 3-5 kata kadar olabilir. Bu nedenle eğer bir soft start ünitesi yoksa yani motora start verildiğinde kademeli olarak çektiği akımı arttıran bir devre yoksa motorun çalıştırılmak istendiği kesintisiz güç kaynağı cihazının kapasitesinin doğru seçimi çok önemlidir. Eğer düşük kapasiteli bir sinüs çıkışlı online ups sistemi satın alınarak yüksek demerajlı akım çeken motorlu bir makinaya bağlanırsa ilk çalıştırmalarda güç kaynağının korumaya geçeceği ve enerji çıkışı vermeyeceği nettir. Bu durumun fark edilmeden devam etmesi halinde güç kaynağı veya bağlı bulunan cihaz ağır hasar alması yüksek ihtimal dahilindedir. İhtiyacınız olan online ups sistemini temin etmek için kararsız kalıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz ve konusunda uzman satış ekibimizden seçim için destek alınız.

upsfialari-baner